Võistlemisest

Võistlustel osalemine ei ole kohustuslik. Paljud lapsed ei olegi selleks seesmiselt valmis, õpetaja või treeneri seisukohalt on see aga siiski oluline. Nii nagu iga suletud ühiskond mandub, võib ka kodusel treeningul tekkida tunne, et oledki kohutavalt osav ja kõikvõimas - sellisel juhul on taas kahe jalaga maale tagasi toomiseks võistlustel osalemine suurepärane abivahend. Samuti võib toimida vastupidine - kui õpilane arvab, et on kohutavalt vilets või keskpärane kuid treener näeb temas midagi muud, võib võistlustel osalemine täiendavat enesekindlust anda. Siiski ei tasu unustada seda olulist mõttetera, et võidust pole midagi õppida kuid iga kaotus annab targale võitlejale rohkem teadmisi kui mitu nädalat harjutamist.

Karate on juba kord ala millel vanasti oli igapäevaselt reaalne vajadus ja väljund õpitu praktikas järele prooimiseks. Tänapäeval enamasti puudub vajadus treeningul õpitud praktikas kasutada ning seetõttu tuleks võistlemist võtta kui üht väga efektiivset treeningvahendit, ilma milleta teatud tasemelt edasi liikumine on raske või lausa võimatu.
Treeneril on üldiselt parim ülevaade õpilaste võimetest ning tema saab ka otsustada keda millisele võistlusele võiks saata. Oluline on vanematel tähele panna, et nagu igal alal on ka siin treeneril kava mille alusel treening toimub. Kui keegi õpilastest on võistlejate nimekirjas siis tähendab see seda, et kindlasti ei saa valida omatahtsi võistlusi millel viitsitakse osaleda ning neid millel mitte. Võistlused millel osaleda valib treener. Nii nagu pole kasu treeningust kus osaletakse vaid mõni kord kuus, pole mõtet ka võistlemisel mida tehakse siis kui õpilasel parasjagu tahtmist on.